Projekty domów – temat rzeka

Projekty domów nowoczesnych

Nowoczesne domy marzeniem wszystkich ludzi.

Piękny, zadbany i przytulny dom, któż o nim nie marzy? Lecz jak osiągnąć swój cel? Od czego zacząć aby jak najszybciej zacząć mieszkać w komfortowych warunkach? Czy trudno jest zrealizować swój pomysł o zamieszkaniu w nowoczesnym domu? Wcale nie! [L] zachęca do zapoznania się z ofertą. Minęła już era kiedy to nowoczesne domy zamieszkiwali ludzie, którzy są bardzo bogaci, teraz i ty możesz podarować sobie ten luksus, ponieważ w naszych czasach mieszkanie w nowoczesnych domach jest czymś absolutnie normalnym, każdy człowiek, który tylko zapragnie zmienić coś w swoim życiu ma prawo do luksusu.

Jak dążyć do realizacji marzeń?

Nowoczesne domy Łódź Kraków
Wzrost zainteresowania 11,00% 20,00%
% takich budynków 4,00% 3,00%
Najczęstsza ilość pomieszczeń 6 5
Statystyczna ilość mieszkańców budynku 4 4
Minimalna cena za projekt m2 90,00 zł 100,00 zł
Ilość osób na budowie 4 5
Statystyczna ilość szkół w małych miasteczkach 1 2

Nie szukaj czegoś co cię nie interesuje tylko dlatego, że myślisz, że Cie na to nie stać, są firmy, które specjalizują się w tematyce nowoczesnych domów a ponadto nie biorą aż tak dużo pieniędzy za ich budowę i realizację Twoich marzeń. Stawiaj na firmy, które swojego klienta traktują indywidualnie, nie oszukują go i nie biorą kroci za swoje usługi Nie bój się mieszkać luksusowo, nie obawiaj się, że mieszkając na wyższej stopie będziesz płacić więcej za użytkowanie i codzienne życie. Jeśli marzysz o zamieszkaniu na

Sprawdź „nowe”… nowoczesne domy.

Dlaczego nie wyprowadzić się gdzieś na ubocze ale przy tym nie tracić komfortu i luksusu? Ty tez marzyłeś zawsze o tym aby wyprowadzić się od zgiełku miasta ale boisz się wizji tego, że skończysz gdzieś w obskurnym, brzydkim domku? To nie te czasy! Mamy 21 wiek i teraz buduje się nowoczesne domy, które niczym nie ustępują tym w mieście więc nie czekaj i zobacz ekskluzywne rozwiązania. [L] to eksperci do zadań specjalnych.

Nowoczesne domy małopolskie kujawsko-pomorskie
% dzieci w regionie 26,00% 24,00%
% dorosłych w regionie 41,00% 43,00%
% seniorów w regionie 33,00% 33,00%
Bezdzietne małżeństwa 7,00% 6,80%
bezrobocie 5,00% 5,50%
Średnia miesięczna zarobków 2 200,00 zł 1 800,00 zł
Najczęstszy metraż mieszkania 55m2 50m2
Najczęstszy metraż domu 90m2 100m2

Nowoczesny dom jest nie tylko piękny i gustowny ale też bazuje na stylu energooszczędnym, więc dużą możliwością jest to, że nasza inwestycja po jakiś czasie zacznie się zwracać a my nie tylko będziemy szczęśliwymi posiadaczami nowoczesnego domu ale i też zaoszczędzimy na rachunkach i co najważniejsze będziemy mieli satysfakcję z tego, że dbamy o środowisko jak nigdy przedtem. Dlaczego więc już dziś nie zainteresować się o co tak naprawdę chodzi w tych nowoczesnych domach? Może akurat argumenty, o których się dowiesz przyczynią się do tego aby zmienić diametralnie swoje życie i zainwestować w dom przyszłości. Na pewno nie pożałujesz swojego wyboru jakim będzie zamieszkanie w domu, który jest nowoczesny i piękny, pamiętaj o tym, żeby sprawdzić najpierw daną firmę, dobrze jest kierować się doświadczeniem fachowców, wykształceniem w danej dziedzinie jak i również podejściem do klienta. Prawdziwy zawodowiec powinien traktować swojego klienta priorytetowo.

Znajdź firmę, która kocha projektować nowoczesne domy.

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo firm i specjalistów ale wbrew pozorom nie jest wcale łatwo znaleźć to czego szukamy i wymagamy. Nowoczesne domy jakie powinny być? Na co zwracać uwagę przy życiowej inwestycji? [L] poleca się na przyszłość . Nie jest prawdą, że luksusy są domeną bogatych ludzi a dla normalnych zjadaczy chleba są nieosiągalne.

Gdzie najkorzystniej zamieszkać?

Warszawa Poznań Szczecin Sosnowiec Radom Kielce
Brak wykształcenia 10,00% 11,00% 9,50% 14,00% 12,00% 8,00%
średnie 60,00% 59,00% 59,50% 61,00% 65,00% 70,00%
wyższe 30,00% 30,00% 40,00% 25,00% 23,00% 22,00%
Osoby uczące się 21,00% 19,00% 16,00% 11,00% 13,00% 17,00%
bezrobocie 4,00% 5,50% 3,90% 4,20% 4,80% 4,30%

Wybierzmy taki nowoczesny dom, w którym zakochamy się od pierwszego wejrzenia i na który będzie nas stać. Kierując się wyborem firmy powinniśmy zawsze stawiać na jakość, pytać się innych ludzi którzy posiadają nowoczesne domy o to jaka firma będzie najlepiej spełniać nasze oczekiwania. Wybierajmy rozsądnie i z głową aby nasz wybór nie był wstępem do nieudanej inwestycji. Nowoczesnymi domami powinni zajmować się najlepsi architekci, którzy za priorytet stawiają obsługę swoich klientów i z najwyższą starannością pragną spełnić nasze oczekiwania. Nawet te, które są szczegółowe i czasami dziwne. Nie bójmy się więc znaleźć specjalistów, którzy stworzą nam najlepsze warunki do dalszego życia. 21 wiek przynosi nam 10tki wyzwań. Nie stójmy więc w miejscu, chwyćmy byka za roki i dążmy do swoich celów w tym przypadku postawienie nowoczesnego domu.

Nowoczesne domy to szczęśliwi mieszkańcy

Tak samo jak w zdrowym ciele zdrowy duch, tak samo w pięknym domu szczęśliwa rodzina. Jak znaleźć coś dla siebie nie tracąc przy tym swoich wszystkich oszczędności, które chcemy zainwestować? Jak pośród tak licznych firm wiedzieć komu można zaufać? To proste, warto zobaczyć co proponuje [L]. Domeną nowoczesnych domów zawsze było to, że stać na nie nielicznych. Teraz taki budynek kosztuje mniej więcej tyle samo co normalny, standardowy. Dlaczego więc nie pójść z duchem czasu i nie pójść krok do przodu przy zamyśle nowego miejsca zamieszkania?

Nowoczesny dom podkarpackie pomorskie
% osób, które zakupiły takie projekty 13,00% 12,00%
Osoby, które mają zamiar je zakupić 10,00% 22,00%
Średni wiek wyprowadzki z domu 20 21
Średni wiek założenia rodziny 31 29
Ilość mieszkańców podmiejskich miasteczek 3210 3420
Ilość placów zabaw na 1 osiedlu 2 3

Do lamusa przechodzą stare typy domów. Nowoczesne rozwiązania wychodzą nam na przeciw i są na wyciągnięcie ręki. Nie jest tajemnicą, że każdy chciałby mieszkać w tak komfortowych warunkach jakie niosą ze sobą nowoczesne domy. Czas ruszyć z duchem czasu i w tyle zostawić tradycyjne budownictwo, które i tak już przechodzi do dziejów. Zainwestować w coś co na pewno sprawi przyjemność życia całej rodzinie, zaskoczy wszystkich krewnych a nasi przyjaciele będą tylko czekali na zaproszenie, bo tak bardzo będzie im się podobał nasz dom. Nie ma czasu do stracenia, znajdź odpowiednią firmę, która poprowadzi cię przez cały szereg różnych formalności, które nie będą stanowiły dla ciebie żadnego problemu dzięki ludziom, którym zaufasz w przyszłości. Nowoczesne domy to świetna oferta dla ciebie.

Nowoczesne domy nie są jedynie dla wybrańców.

Przeglądając różne oferty często zastanawiamy się czy będzie stać nas na to, aby wybudować swój wymarzony kąt. Cały czas myślimy stereotypami i wmawiamy sobie, że nowoczesne domy są jedynie dla ludzi, którzy zarabiają miliony, a to nieprawda. w [L] łatwo uzyskać informacje. Wszyscy wiemy jak ważny jest luksus posiadania własnego M4, jest ono naszą ostoją, tam się regenerujemy psychicznie i fizycznie, wypoczywamy po trudach dnia codziennego i tak naprawdę spędzamy tam całe swoje życie. W nowoczesnych domach komfort mieszkania jest jeszcze większy i nieprawdą jest to, że są one stworzone jedynie dla bogatych ludzi, pozbądź się wszelkich stereotypów na ten temat i wyobraź sobie, że ty też możesz żyć w luksusie.

Nowoczesny dom statystycznie
metraż 90m2
Ilość pomieszczeń 6
Ilość łazienek 2
Ilość sypialni 3
Cena za projekt m2 100,00 zł
Cena działki 800m 72 000,00 zł
Czas budowy Od 3 do 6 miesięcy
Statystyczna liczba kilometrów do miasta 6 km

Nowoczesne domy są stworzone dla wszystkich, ponieważ w naszych czasach buduje się tylko takie domy. Daj sobie ten luksus i zacznij szukać firm, które przeprowadzą Cię przez etap budowy twojego własnego nowoczesnego domu. Pamiętaj o tym aby nie tracić czasu na firmy i na ludzi, którzy nie podchodzą do nas poważnie. Poszukaj czegoś co na prawdę chwyci Cię za serce. Posłuchaj głosu rozsądku, który gdzieś głęboko mówi Ci aby wreszcie porzucić dotychczasowe życie i zbudować sobie swój własny nowoczesny dom, pomyśl o swojej rodzinie i o tym jak bardzo będą szczęśliwi z Twojej decyzji o zmianie życia i o przeprowadzce w nowe, luksusowe miejsce, które już na zawsze odmieni życie tych których kochasz najbardziej. Znajdź już teraz numer telefonu do firmy, która jest najbardziej doświadczona w tego typu inwestycjach i umów się na spotkanie, które odmieni Twoje życie.

 

Projekty domów piętrowych

Gdzie znajdziemy dobre projekty domów piętrowych

Wybranie odpowiedniego projektu jest podstawą, by nosimy się z zamiarem wybudowania domu. Sam proces budowy nie jest długi, jednak uprzednie dopracowanie jego założeń i wszystkich szczegółów zajmuje dużo czasu. Firmy projektowe na swoich stronach internetowych oferują klientom liczne projekty domów, w tym pełne projekty domów piętrowych. Z płaskim dachem czy ze strzelistym, w nowoczesnej lub rustykalnej bryle – każdy znajdzie coś dla siebie. Ten internetowy adres warto odwiedzić, by mieć pewność, że projekt naszych czterech ścian wykonany został przez profesjonalistę z artystycznym polotem.

Internet aż roi się od rozmaitych projektów domów piętrowych. Nie warto jednak decydować się na wybór wykonawcy projektu pochopnie. Ważne są przede wszystkim dobre o nim opinie, a także stopień znajomości tematu i zakres doświadczenia. Projekty domów piętrowych – podobnie jak projekty domów parterowych – powinny umożliwiać zainteresowanym zobaczenie domu nie tylko w wyobraźni, ale również na rysunku. Powinny ponadto podawać szczegółowe parametry domów, w tym wysokość budowli, kąt nachylenia dachu, wielkość powierzchni użytkowej i powierzchni zabudowy. Te informacje są kluczowe dla każdej osoby, która decyduje się na wybudowanie domu i zainwestowanie w to nierzadko oszczędności całego swego życia.

Projekty domów piętrowych nieco różnią się od projektów domów parterowych. Ukazują domy w innych rzutach, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dobre projekty sprawią, że zobaczymy nas wymarzony dom na długo przed tym, jak stanie się on realną częścią krajobrazu. Nosząc w pamięci taki obrazek bez wątpienia przystąpimy do realizowania wszystkich zadań związanych z budową z większą motywacją i przekonaniem o sukcesie przedsięwzięcia. Projekty domów (piętrowych czy parterowych) to zatem nie tylko formalność, ale również doskonała motywacja.

Projekty domów piętrowych – masa możliwości

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie domy budowane były „na jedno kopyto”. Czasy i możliwości w zakresie budownictwa jednak diametralnie się zmieniły, co skutecznie udowadniają nowe projekty oferowane prze architektów. Obecnie wiele dostępnych online firm architektonicznych zajmuje się opracowywaniem profesjonalnych gotowych projektów domów piętrowych i parterowych, uwzględniając przy tym parametry odnoszące się do ich energooszczędności i atrakcyjności wizualnej.

Obecnie nie jesteśmy skazani na mieszkanie w takich samych domach, jak nasi sąsiedzi. Domy nie są już bowiem kwadratowymi, mało wyrazistymi bryłami pozbawionymi unikalności i uroku. Współczesne projekty domów piętrowych i parterowych to prawdziwe dzieła sztuki! Możemy znaleźć zarówno projekty w pełni nowoczesne, uwzględniające najnowsze zdobycze architektoniczne, jak i stylizowane na starszy, ale za to bardzo ciekawy styl. Dobre projekty domów (piętrowych, jak i parterowych) umożliwią nam oddanie się dawno skrywanym fantazjom odnośnie tak, jak powinny prezentować się nasze cztery kąty. Możemy wybrać dachy spadziste, jak i płaskie. Istnieją zarówno salony bezpośrednio połączone z jadalniami, jak i subtelnie od nich oddzielone, choć ulokowane tuż obok. Jednym słowem – nie ma takiej możliwości, by każdy zainteresowany nie znalazł swoich wymarzonych projektów domów (piętrowych czy parterowych – to bez różnicy).

Pamiętać należy, że każdy projekt uwzględniać powinien minimalne wymiary działki, na której dom będzie położony. Profesjonale projekty domów piętrowych i parterowych wyposażone są właśnie w te dane, co umożliwia dopasowanie danego projektu do realnych możliwości jego wykonania.

Co powinny uwzględniać projekty domów piętrowych?

Dla przykładu firma e-domy zajmuje się opracowywaniem w pełni profesjonalnych projektów domów piętrowych i parterowych. Oferuje swoim klientom bardzo szeroki ich wybór – od ultranowoczesnych poczynając, a na klasycznych kończąc. Każdy dobrze wykonany projekt zawierać w sobie powinien nie tylko wizualizację domu, ale także kilka bardzo istotnych informacji, które będą kluczowe przy podejmowaniu decyzji o jego wyborze, a także przy prowadzeniu całego procesu budowy. Zaliczają się do nich zwłaszcza:

  • dane o minimalnych wymiarach działki, na której może zostać postawiony dany dom (projekty domów piętrowych i parterowych zazwyczaj dokładnie wskazują, jak duża powinna być działka, by można na niej było wybudować dany dom),

  • informacje o kącie nachylenia dachu i jego rodzaju (spadzisty, płaski itd.),

  • wymiary powierzchni użytkowej i powierzchni zabudowy, a także kubatury,

  • dane na temat wysokości budynku i powierzchni dachu,

  • dane o wielkości garażu, jeżeli jego budowa jest przewidziana.

Dobre projekty domów piętrowych i parterowych powinny jeszcze zawierać kosztorysy budowy – zarówno stanu surowego zamkniętego, jak i proponowane ceny wykonania instalacji wewnętrznych oraz wykończenia. Ogólny koszt budowy wzbogacony zostać powinien ponadto informacją o kosztach budowy systemem gospodarczym, stanowiących w tym zakresie atrakcyjną alternatywę dla wielu osób. Przeglądając projekty domów piętrowych i parterowych warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdy nasz budżet jest lub w przyszłości może zostać ograniczony (na przykład na skutek urodzenia się dziecka, organizacji wesela lub innych tego typu wydarzeń życiowych zaistniałych w trakcie procesu budowy).

Od czego rozpocząć budowę wymarzonego domu?

Na pewno nie od postawienia fundamentów. Kluczowe jest przede wszystkim wybranie interesującego nas domu. Umożliwią to nam piękne, unikalne projekty domów piętrowych i parterowych które możemy zamówić poprzez stronę internetową.

Proces budowy domu jest wieloetapowy. Przede wszystkim musimy wiedzieć, gdzie chcemy go postawić, a także jak powinien on wyglądać. W tym celu konieczne jest zapoznanie się z projektami domów piętrowych czy parterowych (w zależności od tego, jakie nas interesują). Jeśli któryś z zaprezentowanych obiektów porwie nasze serca, warto rozważyć zakup jego projektu. Koszt ten wliczony jest bowiem w ogólne koszta budowy domu.

Oczywistym jest, że bez dobrych projektów domów (piętrowych ani parterowych) żaden wykonawca nie podejmie się budowy. Projekt wytycza bowiem jej granice i jest źródłem wszystkich wskazówek odnośnie tego, jak dom powinien wyglądać, jakie ma mieć wymiary itd. Uzyskanie końcowego efektu (a więc domu, który przystosowany będzie do zamieszkania w nim ludzi) stanowi zwieńczenie długotrwałych, żmudnych prac. Będą one znacznie prostsze, a cały proces przebieg będzie zdecydowanie sprawniej, gdy wszystkie poszczególne etapy budowy uwzględnione zostaną w profesjonalnych, przygotowanych przez specjalistów dokumentach budowlanych, jakimi są właśnie projekty.

Domów piętrowych ani nawet parterowych nie zbuduje się bez planu. Jest on absolutnie konieczny, a jego przygotowanie warto powierzyć specjalistom, którzy posiadają w tym zakresie niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Ile kosztuje budowa domu?

To pytanie zadają sobie wszystkie osoby, które zaczęło uwierać życie w bloku lub wespół z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Serwisy sprzedające gotowe projekty domów przychodzą im z pomocą i na swojej stronie internetowej przedstawiają kilkadziesiąt projektów, domów piętrowych i parterowych. Najistotniejsze jest, że każdy z nich zawiera w sobie konkretne informacje odnoszące się do przewidywanych kosztów budowy, w tym w szczególności:

  • dane o kosztach budowy do uzyskania stanu surowego zamkniętego,

  • dane o kosztach zamontowania wszystkich instalacji wewnętrznych (projekty domów piętrowych i parterowych bardzo różnią się w tym zakresie),

  • dane o kosztach wykończenia domu,

  • dane o ogólnych kosztach budowy oraz o kosztach budowy w tak zwanym systemie gospodarczym.

Wybierając projekty domów z oferty E-domy piętrowych czy parterowych wiele osób kieruje się nie tyle co wyglądem zewnętrznym i stopniem energooszczędności, co właśnie wysokością środków finansowych, jakie pochłonie realizacja danego projektu. Nie może to dziwić, gdyż budowa domu niemal zawsze stanowi duże wyzwanie finansowe. Nie zawsze jednak warto rezygnować z droższych projektów (domów piętrowych, jak i parterowych), ponieważ dom służyć ma nam przez długie lata, a może się zdarzyć, że zamieszkają w nim również nasze dzieci i wnuki. Raz poniesiony koszt zwróci się zatem w krótkim czasie, jeśli zdecydujemy się na przykład na opcję domu energooszczędnego.

Kwestia Kosztorysu

Dlaczego warto wybrać projekty domów z kosztorysem?

Do projektów domów z kosztorysem większość firm nie musi długo przekonywać. Prawie każdy chce od razu znać szacunkowe koszty budowy do stanu deweloperskiego, bo właśnie na tym polega projekt domu z kosztorysem. Ceny znajdujące się w takich ofertach z planem wydatków nie są oczywiście wymyślone, a opierają się na średnich cenach robocizny, materiałów budowlanych oraz sprzętu w Polsce. Projekty domów z kosztorysem zawsze opierają się na aktualnych cenach danego kwartału, bo właśnie tak często są one aktualizowane. Dlaczego warto wybrać projekt domu z kosztorysem?

Projekty domu z kosztorysem pozwalają nam na zorientowanie się w cenach poszczególnych usług, bo przecież nie każda budująca się osoba musi mieć o tym pojęcie, na co z kolei często liczą wykonawcy. Wstępny plan wydatków związanych z budową, można również przedstawić w banku, z którym rozliczamy się w związku z kredytem na dom. Ponadto, dzięki projektowi domu z kosztorysem możemy zorientować się, ile będą nas kosztowały poszczególne etapy budowy i przygotować odpowiednie fundusze na określony czas.

Dzięki projektom domów z kosztorysem od początku możemy kontrolować nasze wydatki na budowany dom i sprawdzać czy nie za bardzo odbiegamy od wyliczeń średnich kosztów danego etapu budowy. Biorąc pod uwagę koszty całej budowy, warto dorzucić 200 – 300 zł i wybrać projekt domu z kosztorysem. W ten sposób możesz zaoszczędzić o wiele więcej niż ci się wydaje!

Projekty domów z kosztorysem pomocne w kontroli wydatków

W cennik dołączany do planu budynku warto zainwestować z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na jego relatywnie niską cenę w porównaniu z ogólnymi wydatkami związanymi z budową. Projekty domów z kosztorysem to często tylko dodatkowe 200 zł dodane do ceny planu. Oszczędności, które się pojawią dzięki takiej decyzji na pewno szybko zwrócą nam wydaną na plan wydatków gotówkę. Sporo osób poleca projekty domów z kosztorysem właśnie dlatego, że dzięki nim mieli możliwość lepszej kontroli wydatków na każdym etapie budowy. Negocjowanie stawek, mając pod ręką profesjonalnie przygotowany cennik, w którym znajdują się uśrednione ceny krajowe, również staje się o wiele łatwiejszym zadaniem.

Specjaliści od oszczędzania i kontroli wydatków od lat polecają projekty domów z kosztorysem, porównując je do rozplanowywania miesięcznych wydatków na zakupy. Orientując się w średnich cenach sklepowych, nie damy łatwo naciągnąć się na droższe produkty. Podobnie działa nasze myślenie, jeśli znamy średnie ceny zawarte w projekcie domu z kosztorysem. W przypadku osób wydających pieniądze lekką ręką, projekt domu z kosztorysem może pomóc w uniknięciu rodzinnych konfliktów dotyczących wydatków na budowę domu, robociznę i materiały.

Jak tworzone są projekty domów z kosztorysem?

Łatwo zorientować się, że w ofertach z cennikiem chodzi o stworzenie planu wydatków związanych z budową domu. Wiele osób zastanawia się jak i na jakiej podstawie tworzy się takie hipotetyczne zestawienie wydatków. Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele, zwłaszcza takiej, która ostatecznie przekona nas do wyboru projektu domu z kosztorysem.

Dołączony do planu kosztorys można traktować jak narzędzie, które ma za zadanie ułatwić nam rozdysponowanie zasobów pieniężnych na poszczególnych etapach budowy domu i zadbać o nasz portfel. Firmy tworząc projekty domów z kosztorysem, opierają się na wyliczeniach dotyczących średnich, krajowych cen usług i materiałów budowlanych. Takie zestawienia używane przez biura projektowe są publikowane co kwartał przez renomowaną firmę Sekocenbud. Warto również pamiętać, że projekty domów z kosztorysem są na bieżąco aktualizowane, więc ceny w kosztorysie, który oglądaliśmy pół roku temu mogą różnić się w momencie, gdy ostatecznie zdecydujemy się na zakup konkretnego projektu domu z kosztorysem. Pamiętaj również, że ceny podane przez biura projektowe to stawki netto, należy więc doliczyć podatki, aby otrzymać ostateczny koszt!

Dzięki projektowi domu z kosztorysem zaoszczędziłem sporo pieniędzy

Całe życie mieszkałem w bloku, dlatego świat przemysłu budowlanego był dla mnie obcym terenem. Początkowo nie zauważałem potrzeby posiadania projektu domu z kosztorysem, pracownik jednej z firm dość szybko jednak przekonał mnie, że warto dołożyć 200 zł. Takie rozwiązania są idealne dla takich laików w budowaniu domu jak ja. Przyznaję szczerze, że przed zapoznaniem się z cenami zawartymi w przygotowanym dla mnie planie wydatków, nie miałem pojęcia o kosztach poszczególnych usług i materiałów. Miałem jedynie niewielką wiedzę dotyczącą zakupu farb i podłóg. Projekt domu z kosztorysem pomógł mi w wyborze materiałów dobrej jakości, ale też w przyzwoitej cenie. Podobnie było z wykonawcami – z łatwością mogłem negocjować stawki, gdyż dzięki projektowi domu z kosztorysem znałem średnie ceny krajowe w danym kwartale.

Nigdy nie podliczyłem, ile tak właściwie zaoszczędziłem kupując plan budynku z cennikiem, ale pieniądze wydane na niego na pewno zwróciły się już w trakcie pierwszych zakupów. Polecam wszystkim projekty domów z kosztorysem!

Oszczędzanie na projekcie domu z kosztorysem nie opłaca się!

Wiele osób budując dom próbuje zaoszczędzić każdą złotówkę. Czasami ma to sens, bez niektórych elementów na pewno nie będzie nam mieszkało się gorzej, jednak są rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Do takich punktów budowy zalicza się projekty domów z kosztorysem. Dodatkowe 200 zł, czyli koszt cennika dołączonego do planu budynku, nie zrujnuje naszego budżetu, a z pewnością pomoże w kontroli wydatków związanych z budową domu. Ceny w projektach domów z kosztorysem zawsze są na czasie, gdyż ich aktualizacja następuje co kwartał. Dzięki temu możemy na podstawie planu wydatków zorientować się w średnich cenach krajowych konkretnych usług, robocizny, materiałów, a nawet sprzętu.

Projekt domu z kosztorysem należy do najlepszych inwestycji jakich można dokonać przed rozpoczęciem budowy. Nawet nie zauważysz jak szybko zwrócą ci się koszty zakupu dodatkowego narzędzia w postaci kosztorysu. Kontrola jest najlepszą metodą oszczędzania. Projekty domów z kosztorysem to pierwsza dobra decyzja na drodze do twojego wymarzonego gniazdka!