Jak dobrać odpowiednie płytki do łazienki

Już samo znalezienie odpowiedniego wzoru płytek łazienkowych jest nie lada wyczynem, gdyż bogactwo wyboru na dzisiejszym rynku jest przeogromne. Dodatkowo musimy zdecydować o stylu, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu oraz o wielu innych sprawach, o których przed remontem nie zdajemy sobie często sprawy.

Płytki łazienkowe, jak każde inne muszą ponadto spełniać wiele innych warunków, jak choćby odporność na bezpośredni kontakt z wodą W wielu sklepach, znajdziemy wile ciekawych wzorów i różnych formatów, ale płytka płytce nierówna i należy dokładnie rozważyć, jakie są nasze oczekiwania.

Format

Rozmiar płytek łazienkowych dobieramy przede wszystkim do wielkości pomieszczenia. Najkorzystniej jest dobrać taki rozmiar płytek, aby nie trzeba było ich za dużo przycinać. Duże formaty będą idealnie pasowały do dużych przestrzeni i nię będą przytłaczać. Płytki łazienkowe do małego wnętrza powinny być niewielkiego formatu, a idealnie sprawdziłaby się mozaika, jednak te charakteryzują się dużą ilością fug, co może być kłopotliwe.

Wykończenie powierzchni glazury

Podstawowy podział to – tak jak tu – to płytki łazienkowe szkliwione – z połyskiem lub nieszkliwione – mat lub satyna. Istnieją także płytki polerowane, półpolerowane i strukturalne, a ich wybór zależy głównie od naszych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *