Projektowanie ogrodów w Krakowie zaskakuje nowoczesnością

Kraków : miasto o wieloletniej tradycji w projektowaniu ogrodów

Stolica Małopolski, jak wiele polskich miast może się poszczycić duża ilością terenów zielonych, jednak to właśnie tutaj stawiano pierwsze w Polsce kroki, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów. Kraków był prekursorem tej zielonej tradycji, a krakowskie firmy takie jak do dziś ja z powodzeniem kultywują.

Chodząc po ulicach osiedli mieszkaniowych można obserwować, jak ta tradycja rozwijała się latami i jak dziś zmienia swoje oblicze. Stare, zabytkowe dzielnice urzekają pięknem starych drzew, ozdobnych krzewów i trawników, które zostały zasiane w czasach, gdy projektowaniem ogrodów zajmowali się po prostu ogrodnicy.

W Krakowie zawód ten jest ceniony od lat, dziś jednak został podniesiony do rangi architekta krajobrazu, a projekty, które wychodzą spod reki współczesnych ogrodników noszą miano arcydzieł sztuki ogrodniczej. Projektowanie ogrodów zdobyło wielu miłośników, szczególnie na osiedlach domów jednorodzinnych, a takich Kraków ma bardzo wiele. Można tu podziwiać projekty w przeróżnych stylach, a organizowane konkursy na najpiękniejszy ogród są motywacja nie tylko dla właścicieli domów ale i dla pasjonatów, dla których projektowanie ogrodów stało się sensem życia. Dzięki temu spacer w Krakowie to prawdziwy relaks na łonie natury.

Nowoczesne projektowanie ogrodów : Kraków wyprzedza epokę

W ostatnich dekadach w dziedzinie projektowania ogrodów nastapiła rewolucja. Kraków jest jednym z prekursorów nowego nurtu w architekturze krajobrazu. Czym zasłużyła sobie na takie miano? Powody są co najmniej dwa :

  1. po pierwsze, wprowadziła nowatorski, unikalny styl, który nadaje przydomowym ogródkom niespotykany dotąd nowoczesny, komfortowy i bardzo elegancki charakter. Dzięki czemu osiagnęła taki efekt ? Stosując zasady surowej estetyki, gdzie minimalizm roślin i barw z przewagą bieli i zieleni zastępuje ferie barw i dziesiątki gatunków roslin. Dzieki dekoracjom z chromu, metalu, stali, szkła, projektowanie ogrodów wkroczyło w nową epokę i właśnie Kraków jest miastem, w którym możemy podziwiać efekty tego innowacyjnego połączenia

  2. Po drugie, w swojej ofercie firma wprowadziła ciekawą opcję projektowania ogrodów przy pomocy gotowych modułów. Technika ta rzadko spotykana jest poza Krakowem. Klienci sami mogą dobierac moduły z róznych kategorii takich jak ciagi komunikacyjne, strefa frontalna czy strefa rekreacji, a profesjonalni projektanci czuwaja by całośc była spojna pod względem estetyki i funkcjonalności. Projektowanie ogrodów jeszcze nigdy nie było taką frajdą! Czy Kraków stanie się wzorem dla innych?

Projektowanie ogrodów w Krakowie zaskakuje nowoczesnością

Kraków, prastary gród nad Wisłą, siedziba królów i książąt polskich, stał się dziś stolicą nowoczesności, jeśli chodzi o kreowanie zielonych przestrzeni. Firmy swoimi projektami zadają kłam twierdzeniu, ze w projektowaniu ogrodów było już wszystko.

To prawda, ze do otoczenia domów proponowano już przeróżne style zaczerpnięte a to z inspiracji zagranicznych jak Prowansja, wybrzeże śródziemnomorskie czy Japonia, a to szukające natchnienia w samej przyrodzie, skąd wywodzą się tematyczne motywy skalne, wodne czy ziołowe.

Wszystkie dotychczasowe inspiracje nie mają on jednak nic wspólnego z nowatorskim projektowaniem ogrodów oferowanym w Krakowie. Eleganckie, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie ogrodowe to prawdziwy przełom w podejściu do architektury krajobrazu.

Wykorzystanie chromu, metalu i szkła do dekoracji sprawia, ze domy wyglądają jak z gier komputerowych, a prostokątne elementy wodne burzą normy, na których dotąd opierało się projektowanie ogrodów. Kraków nie boi się radykalnych rozwiązań i dzięki temu jego osiedla nabierają świeżości i lekkości.

Minimalizm barw i roślin oraz biel i szarość to podstawy, dzięki którym nowoczesne projektowanie ogrodów wprowadza Kraków w nieznany świat estetyki nowych cywilizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *