Sprzedaż nieruchomości – jaki notariusz?

 

Okazuje się, że sprzedaż działki, domu czy mieszkanie, czyli po prostu jakiejś nieruchomości wiąże się z wieloma koniecznymi formalnościami, których po prostu należy dopełnić. Aby taka czynność była w pełni legalna, potrzebny będzie profesjonalny notariusz. Kraków, jako bardzo duże miasto, stolica Małopolski, posiada bardzo wiele takich miejsc, gdzie można udać się po fachową pomoc, a do których zalicza się www.kulakowscy.pl/ .

 

Głównym zadaniem każdego notariusza pracującego w Krakowie jest nadanie różnego rodzaju dokumentów mocy prawnej. Zakup jakiejś nieruchomości musi być zatem potwierdzony aktem własności do niej sporządzonym właśnie w kancelarii notarialnej. W przeciwnym razie taka czynność jest nieważna, a więc kupujący nie ma praw do danej nieruchomości. W Krakowie można z łatwością znaleźć bardzo wielu wykwalifikowanych notariuszy, którzy w razie potrzeby wyjaśnią, na czym dokładnie polega sprzedaż nieruchomości i sporządzanie niezbędnych do tego dokumentów.

 

Bardzo różnorodne ceny za sporządzanie aktów własności może mieć taki notariusz. Kraków jest dobrym przykładem wspomnianych rozbieżności wynikających z bardzo wielu czynników. Bardzo dużo zależy przede wszystkim od wartości sprzedawanej nieruchomości.

 

W przypadku nieruchomości o wartości do 200 tys. zł koszty mogą notariusza w Krakowie mogą wyglądać następująco:

 

– podatek od czynności cywilnoprawnych – 4000 zł

– opłata za wpis do KW – 200 zł

– wynagrodzenie notariusza – 985 zł

– i inne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *